Stránky pro dvojčata a všechny, kteří se o ně zajímají

Archiv

HLEDÁME TROJČATA!
Do televizní reklamy hledáme trojčata. 3 kluky, 3 holky, nebo Mix (kluci, holky) nebo Dvojčata, která mají sourozence, který je jim blízký věkově. Věk: 17 – 20 let, běloši. Natáčení mezi 22.6. – 28.6.2017
Finance: 10.000 na den na osobu Práva na použití 80.000 na osobu.
Fotografie trojčat, případně dvojčat se sourozenci posílejte na stopcasting@stopcasting.com.
Prosím, popište pečlivě, kdo je na fotkách a nezapomeňte poslat i telefonní kontakt.
CASTING: úterý 16.5. nebo středa 17.5. vždy mezi 10-15:00
(vyberte si čas i den který se vám hodí, všichni 3 musí dorazit společně) ve STOPCASTINGU, Peckova 5 – Karlín.
Těšíme se na Vás!

 DVOJČATA S MALLORY, MALLORY S DVOJČATY

Plakat_Mallory

Srdečně Vás zveme na promítání dokumentárního filmu oceněného na MFF 2015
následnou besedu s Mallory
v pátek 21. dubna 2017 od 19 hodin
v nekuřácké café-restauraci ASTON, Preslova 13, Praha 5

Rodiče dvojčat i sama dvojčata jsou vítáni.
Vstupné dobrovolné jako příspěvek pro Mallory.


Dnes (12.4.2017) po jedenácté hodině se podařilo téměř neuvěřitelné – pozměňovací návrh ministra Chvojky prošel poslaneckou sněmovnou!!! Od ledna 2018 budou mít rodiče vícerčat možnost čerpat nikoliv „jen“ 220 000,- jako rodiny d dítětem narozeným samostatně, ale 330 000,-!!!
Gratuluji, pane ministře Chvojko !!! Děkujeme!!
Děkuji i všem maminkám, které přišly hlasování podpořit!!!!


Pro osamělého tatínka se šesti dětmi z Chrudimska (nejmladší 4letá dvojčata chlapec a děvče, dcera 20, synové 13, 10 a 8 let) pořádáme sbírku oblečení a potřeb pro děti. Dvojčátka mají velikost 100-120, botičky 26-28, případně budou rádi i za nějaké hračky pro děti tohoto a staršího věku, hygienické potřeby nebo trvanlivé potraviny.
V případě, že by někdo chtěl poslat finanční příspěvek, je možné využít veřejné sbírky pro vícerčata a do poznámky pro příjemce napsat heslo „Jaroslav“ (215252811/0600, pohyb na účtu lze sledovat zde). Tyto peníze půjdou na potřeby todiny pana Jaroslava (např. zaplacení nájmu).
Děkujeme za jakoukoliv pomoc!
Adresa:
Jaroslav Čepěl
Bílý Kámen 114
Podhořany u Ronova
538 42 Ronov nad Doubravou


Milé maminky dvojčat a vícerčat!
Vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy… pan ministr Chvojka tak, jak slíbil, předložil pozměňovací návrh na zvýšení rodičovského příspěvku pro rodiny s vícerčaty. Tento pozměňovací návrh se bude projednávat ve 2.čtení zákona o státní sociální podpoře v Poslanecké sněmovně dne 1.3.2017. Pokud byste chtěli přijetí zákona podpořit, můžete napsat jednotlivým poslancům důvody, proč je navýšení rodičovského příspěvku pro dvojčata a vícerčata vhodné. Emailové adresy poslanců najdete zde: http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=192
Za každou podporu budeme vděčni!

„V týdnu od 13. února 2017 bude probíhat již desátý ročník kampaně Národní týden manželství, tentokrát s tématem „recept na dobré manželství“.
Klub dvojčat a vícerčat se do kampaně zapojí Manželským setkáním rodičů dvojčat, které se bude konat 13.2. od 17 hod. v restauraci Pod Vyšehradem, Praha 2″.

Konečně se opět po letech otevřelo téma podpory rodin s vícerčaty. Jsem moc ráda, že se toho pan ministr ujal tak brzy po svém jmenování… Jasně, teď budou všichni říkat, že na to mysleli už dávno… Od roku 2002 se snažíme téhle změny dosáhnout a vždy to skončilo na argumentu (který také v reportáži zazněl), že i rodiny, které mají děti krátce po sobě, jsou znevýhodněné :-(Tak si držme palce!!!
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/217411000100128/video/519268

Zde je k dispozici : Modelové_situace_rodin_s_dětmi_2017


Tisková zpráva Klubu dvojčat a vícerčat

ke křtu 2. rozšířenému vydání knihy Dvojčata dne 13. 1. 2017

 

V pátek 13. ledna se konal křest 2. rozšířeného vydání knihy Dvojčata autorky Kláry Vítkové Rulíkové.

První vydání v roce 2002 i další aktualizované dotisky v letech 2004, 2008, 2012 a 2012 byly okamžitě rozebrány, proto vydavatelství Cpress přišlo s nápadem vydat další aktualizované a rozšířené vydání.

Kmotry knihy se stali rodiče dvojčat – herečka Michela Maurerová, maminka téměř osmiletých dvojčat Magdalenky a Pepíka a ministr pro lidská práva Jan Chvojka, otec tříletých dvojčátek Honzíka a Jáchyma.

U příležitosti křtu Míša Maurerová zavzpomínala na její první seznámení s autorkou knihy a Klubem dvojčat, kde absolvovala předporodní přednášku a následně ji Klub a jeho stránky doprovázel radostmi a strastmi rodičovství s dvojčaty: „Když jsem čekala dvojčata (a i když jsem je už porodila), byl její „klub dvojčat“ záchrannou stanicí mého duševního zdraví.“

Ministr Jan Chvojka zmínil nespravedlnost v pobírání rodičovského příspěvku u rodin s dvojčaty a vícerčaty, které nyní mají nárok na stejnou částku jako rodiny s jedním dítětem. „Mám úmyslu pracovat na novele zákona o státní sociální podpoře, která srovná tuto nespravedlnost. Ten rozdíl mi přijde nelogický. S dvojčaty a vícerčaty se náklady domácnosti pochopitelně zvyšují. Rád bych, aby tyto rodiny měly nárok na příspěvek alespoň o polovinu vyšší,“ uvedl.KDaV o.p.s.  a  RHB MUDr. Jarmila Haubnerová

pořádají

první letošní přednášku v pátek 27.1.2017  v době 16-18 hod.

v prostorách nového Oddělení dětské rehabilitace Mudr Haubnerové, Poliklinika Barrandov
(Krškova 807/21, Praha 5)

Bude nás víc – čekáme dvojčata
Témata: Těhotenství, porod, kojení, péče o dvojčata

přednáší Mgr. Klára Vítková Rulíková, laktační a rodinná poradkyně        

cena 200,– Kč (doprovod zdarma)

Počet míst je omezen – přihlášky na tel. 603 811 154


První letošní přednáška na téma „Bude nás víc- čekáme dvojčata“, se uskuteční v pátek 27.1.od 16-18. Místo konání: Poliklinika Barrandov, odd. dětské rehabilitace MUDr. Haubnerové (více info zde:http://www.haubnerova.cz/ordinacni-hodiny/).

V prosinci 2016 se stal patronem Klubu dvojčat a vícerčat – zpěvák, skladatel a herec – Daniel Landa (otec 13tiletých dvojčat).

Výzkum zvláštních schopností dvojčat
Obrátila se na nás studentka Monika s prosbou o rozšíření jejího dotazníku k ročníkové práci. Prosím tedy dvojčata bez rozdílu věku, která by se chtěla do výzkumu zapojit, aby zodpověděla výzkumné otázky zde:DěkujemeMgr. Klára Vítková Rulíková

Dne 7. listopadu 2016 pořádá v Praze Klub dvojčat a vícerčat o.p.s., další mezinárodní konferenci „Život s dvojčaty“.
Tentokrát bude zaměřena na vážnější téma – ztráta dvojčete. Na konferenci přislíbila účast holandská režisérka Anna Van der Wee, která zde promítne svůj film „Lone Twin“, na který naváže krátkou besedou. Na konferenci vystoupí další čeští odborníci (MUDr. Tatjana Horká, Mgr. Klára Vítková Rulíková Magda Kümmelová a další)
Konference je akreditována jako součást celoživotního vzdělávání u Asociace klinických psychologů a České asociace sester.
Na konferenci bude navazovat 8. 11. (9 – 12hod.) workshop o pomoci rodinám/dvojčatům při ztrátě dvojčete.
Počet účastníků je omezen, přihlášky vyplňte do 31.10.2016.
Těšíme se na Vás!

Zvu vás k vyplnění následujícího formuláře:
Přihláška na mezinárodní konferenci Život s dvojčaty 2016

Pro maminku z Pardubicka, která ke svým pěti dětem koncem tohoto roku porodí dvojčátka, prosíme o jakékoliv potřeby pro dvojčata – kočárek, oblečení, apod. Za každou pomoc bude maminka ráda.
V případě zájmu o pomoc této mamince kontaktujte paní Sophii Dvořákovou (sophia.d@centrum.cz, 734154528).
Děkujeme!

Pro natáčení reklamy na banku Nordea (banka) určené pro severské státy Švédsko,Norsko,Finsko, Dánsko 2 roky TV internet,instore.
HLEDÁME JEDNOVAJEČNÁ DVOJČATA DO 12 MĚSÍCŮ VĚKU. Casting se koná již dnes v úterý 20.9. v čase 13-17 hod (případně bychom byli ochotni počkat déle dle časových možností rodičů) na adrese: Lesnická 6 Praha 5 Natáčení bude začátkem října. Honorář: 6.400 Kč/natáčecí den + 32.000 Kč buyout TV internet,instore +16.000Kč buyout print krome billboardů.
Helena Kasalá
asistentka, booking775572958
helena@dosamigos.cz

KDaV o.p.s.  a  RHB MUDr. Jarmila Haubnerová

pořádají

dne 23. 9. 2016  v době 16-18 hod.

v prostorách nového Oddělení dětské rehabilitace, Poliklinika Barrandov
(Krškova 807/21, Praha 5)

přednášku

Bude nás víc – čekáme dvojčata
Témata: Těhotenství, porod, kojení, péče o dvojčata

přednáší Mgr. Klára Vítková Rulíková, laktační a rodinná poradkyně        

cena 200,– Kč (doprovod zdarma), pro účastníky je připraven malý dárek

Počet míst je omezen – přihlášky na tel. 251 086 303 nebo 603 811 154plakátek

Srdečně Vás zveme v neděli 26. června 2016 od 13 hodin do Hotelu Sladovna v Černé Hoře (asi 25 km od Brna) na dobročinné odpoledne plné zábavy pro celou rodinu. Výtěžek akce je určen na pomoc při péči o hendikepovaná trojčata Vojtu, Davídka a Oldu Koláčkovi.


Tisková zpráva Klubu dvojčat a vícerčat o.p.s.

k ukončení veřejné sbírky konané na podporu rodiny s paterčaty

Klub dvojčat a vícerčat o.p.s. v květnu roku 2013 (tehdy organizace fungovala pod názvem Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat, o.s.), měsíc před narozením paterčat, zřídil a vyhlásil veřejnou sbírku, jejímž účelem byla „…pomoc rodině paní Alexandry Kiňové, které se narodila první paterčata v České republice, především na zajištění podmínek pro poskytování plnohodnotné péče, nezbytného vybavení, ubytovacího zařízení a všestranné komplexní pomoci v počátečním období…“. Tuto sbírku aktivně propagoval a spravoval, průběžné, závěrečné i konečné vyúčtování dle zákona o veřejných sbírkách podával Magistrátu hl. města Prahy, který sbírku povolil.

Na žádost právní zástupkyně rodiny Alexandry Kiňové, JUDr. K. Samkové, byla sbírka k 17. 4. 2015 ukončena. Přes roční snahu převézt čistý výtěžek veřejné sbírky na rodinu paní Alexandry Kiňové, se nepodařilo nalézt shodu s její právní zástupkyní na znění darovací smlouvy. Konečné vyúčtování veřejné sbírky bylo dle zákona odevzdáno magistrátu hl. města Prahy k 31. 12. 2015. Na základě rozhodnutí Magistrátu hl. města Prahy, které nabylo právní moci dne 12. 4. 2016, byl čistý výtěžek ukončené veřejné sbírky ve výši616 440,31 Kč převeden do rozpočtu Hlavního města Prahy, ze kterého budou následně převedeny na účet paní Alexandry Kiňové.


KDaV o.p.s.  a  RHB MUDr. Jarmila Haubnerová

pořádají

dne 24. 6. 2016  v době 15-17 hod.

v prostorách nového Oddělení dětské rehabilitace, Poliklinika Barrandov
(Krškova 807/21, Praha 5)

přednášku

Bude nás víc – čekáme dvojčata
Témata: Těhotenství, porod, kojení, péče o dvojčata

přednáší Mgr.Klára Vítková Rulíková, laktační a rodinná poradkyně        

cena 200,– Kč (doprovod zdarma), pro účastníky je připraven malý dárek

Počet míst je omezen – přihlášky na tel. 251 086 303 nebo 603 811 154


Milí rodiče dvojčat, dvojčata a učitelé dvojčat.
Po 4 letech provádím opět dotazníkové šetření Dvojčata v pedagogické praxi.
Budu Vám moc vděčná za vyplnění dotazníku (i v případě, že jste se zúčastnili/nezúčastnili minulého dotazníkového šetření). Rodiče (dvojčata), kteří jsou zároveň učiteli prosím o vyplnění obou dotazníků. Vím, že dotazník není ideální, ale snažím se zachovat stejné znění jako při prvním průzkumu.
Děkuji Vám za spolupráci.
Klára Vítková Rulíková

Chcete se zúčastnit mezinárodního výzkumu ICOMBO o životě rodičů dvojčat-samoživitelů?

Pokud ano, prosíme o vyplnění níže uvedeného dotazníku. Předem děkujeme.
https://www.surveymonkey.com/r/W6FFL9L

Ve středu 30. 3. 2016 uvedl divadelní spolek Kašpar charitativní představení Richard III. u příležitosti 50. narozenin představitele titulní role Jana Potměšila. Klub dvojčat a vícerčat o.p.s. podpořil tuto akci účastí 25 rodičů a dospělých dvojčat. S Janem Potměšilem pojí Klub dvojčat a vícerčat o.p.s. dlouhodobá spolupráce – v roce 2000, kdy mělo představení Richard III. v režii Jakuba Špalka premiéru, Jan Potměšil slavnostně otvíral první poradnu Klubu dvojčat na Barrandově. Při té příležitosti přečetl úryvky z povídky „Vezmeme si Háčko“ od významného českého spisovatele, překladatele a anglisty Radoslava Nenadála. Ačkoliv od derniéry tohoto představení uplynulo už pět let, Jan Potměšil i ostatní „Kašpaři“ podali vynikající výkony a potěšili své věrné publikum.
Honzo, všecko nejlepší!!!!

12400535_971001379601928_2255602961379172481_nRichard III


Jedna z rodin, které pomáháme má své webové stránky!
Podívejte se na http://trojcata-kolackovi.webnode.cz/


Rádi bychom vás upozornili na sbírkovou akci víček pro malou Elišku, která se narodila s DMO. Informace k víčkové sbírce zde na FB.
Pokud chcete rodině přispět peněžní částkou, můžete peníze poslat na náš transparentní účet Klubu dvojčat – na pomoci rodinám s dvojčaty a vícerčaty v krizi (účet je zřízen u GE bank  215252811/0600. Do poznámky je nutné uvést jméno Eliška Biskupová.
Peníze budou použity na podporu Eliščiných speciálních rehabilitací (cena jedné rehabilitace je cca 60 tisíc i s ubytováním).

DĚKUJEME


vanocni-prani-2015


V listopadu 2015 byla z transparentního účtu  GE Bank s číslem 215252811/0600 (zřízeného na pomoc rodinám s vícerčaty v krizi) převedena částka  12.779, 26 Kč na úpravu sedu ortézy pro Davidka. Více o rodině zde .

Stav transparentního účtu můžete sledovat zde .

Všem dárcům děkujeme.


Děvčata-dvojčata 23 let hledají muže-dvojčata ve věku 23-33 let k seznámení a sdílení dvojčecích radostí i strastí.
V případě Vašeho zájmu pište na simonstanova/zavináč/gmail.com

Pokud byste měli zájem podílet se na výzkumu studentky brněnského gymnázia Petry Bulantové,
prosím o vyplnění následujícího dotazníku .

SOUROZENECKÝ VZTAH JEDNOVAJEČNÝCH DVOJČAT
Studentka Veronika z Brna se na nás obrátila s prosbou o kontakt na jednovaječná dvojčata ve věku 50-70let pro svou bakalářskou práci na téma Sourozenecký vztah a jeho vývoj v průběhu života u jednovaječných dvojčat.
Zájemci o účast ve výzkumu, prosím, kontaktujte studentku na: stranikovaveronika@seznam.cz.
Děkujeme za spolupráci!

Anděl2015

Klub dvojčat a vícerčat o.p.s. se dnes, 22. října, na pěší zóně Anděl prezentoval na již devátém ročníku Dne neziskových organizací. Cílem akce je zvýšit osvětu o fungování neziskových organizací na Praze 5 a informovat o nabídce sociálních služeb. Záštitu nad akcí převzal zástupce starosty Mgr. Jan Smetana a Bc. Tatiana Konrádová, radní MČ Praha 5.


Anděl_22015


plakátKDaV
Dovolujeme si Vás pozvat na koncert na podporu trojčat Vojty, Davida a Oldy (více o rodině zde ).
BAVÍ NÁS POMÁHAT!

Pro natáčení televizní pohádky „Slíbená princezna“, režie Ivan Pokorný, hledáme

do mluvených rolí dvojčata – muže, ideálně cca 35 let (25-45), herecké zkušenosti nejsou podmínkou.

Natáčení bude probíhat v období duben-červen 2016 převážně ve středních Čechách a na Lounsku

(předtáčka 1 nat. den v zimě, ve druhé polovině května několik dní v Chorvatsku), odhadem celkem

6 natáčecích dnů.

Kamerové zkoušky se uskuteční ve 2. polovině října v Praze.

 

Fotografie (celé postavy i portréty, stačí mms) a kontakty prosím posílejte do 18.10.2015 na adresu: info@jjcasting.cz, děkuji!

Jana Jiříčková

Casting Director

+420 737 163 227


Milé maminky, tatínkové, dvojčata/vícerčata,
prosím Vás o vyplnění krátkého dotazníku:

https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/casopis-dvojcata/

Version:1.0 StartHTML:000000224 EndHTML:000044753 StartFragment:000002729 EndFragment:000044721 StartSelection:000002729 EndSelection:000044717 SourceURL:http://www.dvojcata.cz/wp-admin/post.php?post=147&action=edit

_____________________

Na základě žádosti JUDr. Samkové i rodičů paterčat, byly od února terénní pracovnice z rodiny staženy a poskytují pomoc v jiné potřebné rodině s vícerčaty.

Stav účtu je možné sledovat zde .

_____________________

Jste identická dvojčata a chcete se zapojit do výzkumu?
Na Klub dvojčat a vícerčat, se obrátila studentka ze Slovenska, která připravuje potencionální výzkum identických dvojčat. Chce také založit databázi žijících dvojčat na Slovensku.

Dotazník (1)

Děkujeme za vyplnění dotazníku.

Dotazníky zasílejte na  email natalia.marhefkova@gmail.com.

_____________________

Klub dvojčat a vícerčat děkuje paní M. Kollárové za darování kočárku pro trojčata paní Renaty z jižní Moravy.
Z transparentního účtu u GE Bank s číslem 215252811/0600 bylo uhrazeno přepravné ve výši 1.634,-Kč.

Stav transparentního účtu můžete sledovat zde .

_____________________

V lednu 2015 bylo z transparentního účtu (zřízeného na pomoc mamince s paterčaty) vybráno 14.815,-Kč na mzdu jedné terénní pracovnice a také uhrazené odvody na zdravotní a sociální pojištění za dvě terénní pracovnice za měsíc leden.

Na základě žádosti JUDr. Samkové i rodičů paterčat, byly od února terénní pracovnice z rodiny staženy a poskytují pomoc v jiné potřebné rodině s vícerčaty.

Stav účtu je možné sledovat zde .

_____________________

Vážení dárci,
dovolujeme si oslovit Ty z Vás, kteří jste přispěli na Transparentní účet mezi 29. květnem a 8. červnem 2013, na pomoc prvním českým paterčatům.


V té době bylo sice již zveřejněno číslo účtu, ale veřejná sbírka ještě nebyla povolena.
Z toho důvodu hrozí Klubu dvojčat a vícerčat správní řízení. Pokud předložíme darovací smlouvy s jednotlivými dárci, ke správnímu řízení nedojde. Prosím Vás proto o vyplnění darovací smlouvy a její zaslání (stačí elektronicky) na dvojcata@atlas.cz.
Smlouva je ke stažení darovací_smlouva_-_VS_Paterčata

Předem děkujeme za pochopení a spolupráci.

_____________________

Podpořte naši veřejnou sbírku na pomoc rodinám s vícerčaty v krizi.

Klub dvojčat a vícerčat, zřídil transparentní účet u GE Bank s číslem 215252811/0600.

Stav transparentního účtu můžete sledovat zde .

Za veškeré příspěvky děkujeme.

Příběhy rodin s vícerčaty můžete sledovat zde  zde

 

Zatím byly peníze z transparentního účtu  použity takto:

1500,-  na společný telefon  pro trojčata paní Hany,  2 754,- nákup výživy Nutrilon pro děti paní Radky, 10. 181,-Kč nákup postelí pro děti paní Yvety, šetříme na operaci a židličky pro trojčata paní Aleny. Všem dárcům mnohokrát děkujeme.

_____________________

6. ledna 2015, pořad České televize -Dobré ráno, téma: Vícerčata
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/415236100071002/video/

_____________________

UNIVERZITA KARLOVA v Praze

Přírodovědecká fakulta

Katedra fyziologie

Laboratoř biorytmů

 

Hledáme jednovaječná dvojčata a vícerčata od 6 do 10 let.

 

Milé maminky a tatínkové, rádi bychom Vás poprosili o spolupráci na vědeckém výzkumu v naší laboratoři. Jedná se o výzkum ranních a večerních chronotypů (jistě jste slyšeli o skřivanech a sovách). Chtěli bychom zjistit, jestli se i geneticky stejná jednovaječná dvojčata či vícerčata mohou v geneticky daných chronotypech lišit.

Pokud máte zájem s námi spolupracovat, prosíme, vyplňte přiložený dotazník a pošlete ho na uvedený e-mail. Samotný pokus znamená sbírání vzorků slin vašich dětí a jednoho z rodičů po tří hodinových intervalech ve 24 hodinách. Pokus chceme opakovat dvakrát; jednou v prosinci nebo v lednu, a podruhé v létě. Přesné instrukce a zkumavky na sliny poskytneme a moc se těšíme na spolupráci.

Dotazníky a dotazy posílejte, prosím na kontakt:  spisskav@seznam.cz, tel. 739 577 088

S pozdravem,

Bc. Veronika Spišská

a

RNDr. Zdeňka Bendová, Ph.D.

zdenka.bendova@natur.cuni.cz

 

Laboratoř biorytmů

Katedra fyziologie PřF UK

Viničná 7

Praha 2

128 43

_____________________

Prohlášení Mgr. Kláry Vítkové Rulíkové  k situaci ohledně rozhovoru v časopise Ona dnes ze dne 5. ledna 2014

Netušila jsem, co jedna pravdivá výpověď o osobní zkušenosti vyvolá. 
Jsem osočována z toho, že jako státní úřednice a sociální pracovnice vynáším intimní podrobnosti z rodiny klienta.
Ano, státní úřednice jsem – svým zaměstnáním. Pomoc rodině jsem dělala a stále dělám jako dobrovolník organizace Klub dvojčat a vícerčat zabývající se podporou rodin s vícerčaty, kterou jsem založila a 20 let vedu. Organizace (jak již název napovídá) byla založena na principu svépomocné skupiny matek. Klub dvojčat a vícerčat neposkytuje sociální služby, ale pouze poradenství a podporu. Není registrovanou sociální službou, nejedná se tudíž o sociální práci.
Za MPSV jsem byla pověřena koordinací péče o rodinu paterčat (právě proto, že jsem se s nimi znala a znala jejich potřeby z hlediska vícečetných rodin – proto mne také rodina oslovila). Mým úkolem bylo organizovat setkání se zástupci MPSV, Středočeského kraje, pečovatelské služby, městským úřadem Milovice, atd., a sháněním sponzorů, tak, aby rodina dostala to, co potřebuje a efektivní pomoc se nedublovala. S romskou komunitou nemám žádné zkušenosti a přistupovala jsem k nim tedy jako ke každé rodině s vícerčaty. Za 20 let jsem spolupracovala se stovkami rodin z různých sociálních vrstev i etnik.
Vím, co je sociální práce a znám také její kodexy. V tomto případě se o sociální práci tak, jak je obecně pojímána, od počátku nejednalo – k matce jsem „nastoupila“ jako jedna z členek podpůrné skupiny matek, tak, jako to dělám běžně. To, že jsme se spřátelily bylo proto, že jsem ji navštěvovala v porodnici několikrát týdně a snažila se jí být oporou, když její rodina byla daleko. Vše se odehrávalo na základě dobrovolnosti a mého rozhodnutí. Ve chvíli, kdy po návratu matky s dětmi domů nebylo komu podporu rodiny předat (místní RC nemělo zájem, stejně jako romské iniciativy v místě), se moje role změnila v zaměstnavatele terénních pracovnic. Tehdy jsem byla logicky nucena „couvnout“ z role „kamarádky“… To, že jsem si neudržela odstup byla chyba, přiznávám.
V reakcích na článek na iDnes je mi dále vytýkáno, že rozdmýchávám protiromské nálady. Nic takového nebylo a není mým záměrem. Jen jsem se pozastavila nad určitými specifiky (chcete-li folklórními obyčeji), které pro mne byly neznámé a občas i zarážející, zejména v situaci, kdy rodina nemá peníze a je odkázána na pomoc od států a dárců.
Jsem zmatena z reakcí romských aktivistů – přistupovala jsem k této rodině jako ke každé jiné s vícerčaty, ale často jsem slýchala „My to máme jinak“. Což ostatně vyplývá i z reakcí kritiků, kteří si vybrali z článku mé zděšení nad plýtváním potravinami.
Nerozumím tomu. Znamená nediskriminace nutnost nastudování socio-kulturních tradic a zvyklostí všech etnik u nás žijících? Je mou povinností znát kulturní zvyklosti každého, kdo se na mne obrátí s prosbou o radu či pomoc? Nemělo by tomu být naopak?
Domnívám se, že pokud žádám od někoho pomoc či podporu, logicky přijímám jeho pravidla. A pokud ne, mohu pomoc kdykoliv odmítnout.

______________________

Pondělí 5.ledna 2015
Rozhovor s Mgr. Klárou Vítkovou – Rulíkovou v příloze MF Dnes – Ona dnes.

___________________________

_PF_2015_jpg

___________________________

krtiny_pand

____________________________

V prosinci 2014 bylo z transparentního účtu (zřízeného na pomoc mamince s paterčaty) vybráno 8.900,-Kč a 14.447,-Kč na mzdy terénních pracovnic za měsíc listopad.

Stav účtu je možné sledovat zde .

______________________________

 

Přednáška Mgr. Kláry Vítkové Rulíkové s názvem Ztráta dvojčete v těhotenství, při porodu a krátce po narození.
Záznam je z konference s názvem Život s dvojčaty – dvojnásobná radost, která proběhla 12. listopadu 2014 v Olomouci.

Prezentace zde

Souhrnný materiál z konference Život s dvojčaty. Za poskytnutí děkujeme slovenskému sdružení www.dvojickovo.sk.

dvojickovo_4-2014_konferencia_18-20

______________________________

 

Závěrečný_leták_VSPR-PP_SÚPM_od_1_1_12_

______________________________________________________________________

Ve dnech 16. – 19.11. 2014 probíhá v Budapešti, mezinárodní kongres TWIN2014.
Zástupkyní za Českou republiku, je předsedkyně Klubu dvojčat a vícerčat Mgr. Klára Rulíková.  Na kongresu prezentovala aktivity českého Klubu dvojčat a vícerčat, dále připravený sestřih třináctidílného dokumentu ČT (Paterčata), který sklidil velký ohlas u účastníků konference. Za MPSV prezentovala pomoc rodině s paterčaty z pohledu sociální práce. Prezentace byla přijata velmi pozitivně, následovala zajímavá a rozsáhlá diskuse.

twins_KDaV

twins1_KDaV

______________________________

Oficiální prohlášení předsedkyně Klubu dvojčat a vícerčat Mgr. Kláry Vítkové Rulíkové:

Na základě žádosti paní Alexandry Kiňové, nebudu již od 8. listopadu 2014 mediálně zastupovat její rodinu a také je nebudu zastupovat při jednání s úřady.

Mgr. Klára Vítková Rulíková
Klub dvojčat a vícerčat

 _______________________________

ČT 1 pořad Sama doma, pondělí 3.listopadu 2014
Chat s předsedkyní Klubu dvojčat a vícerčat Mgr. Klárou Vítkovou Rulíkovou na téma: Paterčata a podpora vícečetných rodin v krizi.
Celý chat zde

 _______________________________

Rodina s vícerčaty dostává od státu míň peněz než ta s více dětmi

Rodinám s dvojčaty či trojčaty dává stát v příspěvcích výrazně méně peněz než rodinám se dvěma či třemi dětmi, které se narodily pár let po sobě.  Celý článek zde.

__________________________________________________________________________________________

Podpořte naši veřejnou sbírku na pomoc rodinám s vícerčaty v krizi.

Klub dvojčat a vícerčat, zřídil transparentní účet u GE Bank s číslem 215252811/0600.

Příběhy rodin s vícerčaty můžete sledovat zde .  

Stav transparentního účtu můžete sledovat zde .

Za veškeré příspěvky děkujeme.

Zatím byly peníze z transparentního účtu  použity takto:

1500,-  na společný telefon  pro trojčata paní Hany,  2 754,- nákup výživy Nutrilon pro děti paní Radky, 10. 181,-Kč nákup postelí pro děti paní Yvety, šetříme na operaci a židličky pro trojčata paní Aleny. Všem dárcům mnohokrát děkujeme.

__________________________________________________________________________________________

Zajímá vás, jak se natáčel dokument České televize o prvních českých paterčatech?
Podívejte se na chat s režisérkou projektu Alenou Derzsiovou.

paterčata 1            

____________________________________________________________________________________

Od 10. září 2014 bude Česká televize vysílat dokumentární seriál s názvem Paterčata, který mapuje rok života prvních českých paterčat. Na stránkách ČT jsou již ke stažení rozhovory s rodiči dětí, ale také s tvůrci pořadu, videoarchiv, fotogalerie. __________________________________________________________________________________________   Dvojčata - Milovice.web

Klub dvojčat a vícečat o.p.s., Para Mirakulum a Rodinné centrum Milovice uspořádali poslední prázdninovou sobotu první Setkání dvojčat a vícerčat s pokusem o zápis do české knihy rekordů. Dvojčata a vícerčata bez rozdílu věku zde zažila den plný dobrodružství a pohody, ale rodiny s vícerčaty zde také sdílely své radosti a strasti dvojčecího života. Nejmladšími dvojčaty byly Alexandra a Timea Kristina z Vimperka, kterým bylo pět měsíců, nejstaršími dvojčaty (37 let) byl Vladimír a Vladimíra. Nejvzdálenější dvojčata (dokonce dvoje v jedné rodině!!) Adam a Adéla (ročník 2008) a Martina a Matyáš (ročník 2011) přijela ze vzdálenosti 237 km ze Zbýšova u Brna. Na setkání v parku Mirakulum se sešlo 152 párů dvojčat a vícerčat. Z toho byly 4 páry trojčat a ve 14 hodin dorazila i Milovická paterčata. Na sčítání pod dohledem komisaře z agentury Dobrý den nakonec dorazilo 127 dvojčat, čímž byl dosažen rekord v počtu dvojčat soustředěných na jednom místě. Věříme, že sse akce bude za rok opakovat a letošní rekord se podaří překonat!!


První česká paterčata po roce opět v médiích! V pátek 30.5.2014 byla rodina s paterčaty hosty Snídaně s Novou. Záznam prvního vstupu a fotografie si můžete prohlédnout zde.

V pondělí 2. 6. 2014 od 12:30 byl pořad ČT1 Sama doma věnován vícerčatům – rodina s paterčaty (záznam lze shlédnout zde a zde), maminku s 2x dvojčaty narozenými do dvou let od sebe můžete vidět zde.

2.6.2014, v den prvních narozenin paterčat byla tomuto tématu věnována reportáž i ve Studiu 6.


 


Dne 14. 6. 2014 se bude konat již 10. Celorepublikový sraz dvojčat a vícerčat ve westernovém městečku v  Boskovicích.

  Od 10 hodin se koná  probíhat registrace dvojčat a vícerčat před Saloonem, v pravé poledne bude společné focení. Letošního srazu se zúčastní také první česká paterčata, která oslaví 2. června první narozeniny. Informace o programu městečka a možnosti ubytování naleznete zde: http://www.westernove-mestecko.cz/. Těšíme se na Vás!


Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat

zřídila transparentní účet na pomoc mamince paterčat.

„Na žádost rodiny prvních paterčat a její právní zástupkyně byla veřejná sbírka ke dni 17.4.2015 ukončena.

 

If you want to help the first Czech quintuplets – The Czech-Moravian Association of twins and multiples set up a transparent account. The movement on the account you can watch here. Thanks for all the contributions.
č.ú.  211620293/0600 (IBAN: CZ5206000000000211620293)
Stav transparentního účtu můžete sledovat zde.

Díky iniciativě pana Veselého z GE Money bank na Andělu se podařilo, že účet je veden zdarma.


Z transparentního účtu bylo dosud uhrazeno: – nájemné za měsíc červenec a srpen pro rodinu Kiňových (23.7. a 23.8. ve výši 2x -13 909,- Kč) – parní sterilizátor (ve výši 1 906,-Kč) – antikolikové kojenecké lahvičky (5ks, celkem 1074,-Kč) – doprava paterčat na neurologii do Pražské nemocnice a zpět (3 146,- Kč) – mléčná kojenecká výživa Hami (20 x 2 500g, celkem 3 800,-Kč). Z transparentního účtu byly uhrazeny čisté mzdy terénních pracovnic za měsíc listopad a prosinec 2014 (celkem měsíčně 1,5 úvazku).


Prosím rodiče vícerčat o vyplnění dotazníku, který je součástí mezinárodního výzkumu poporodní deprese organizovaného organizací ICOMBO: https://www.surveymonkey.com/s/ICOMBO_Vyzkum_poporodni_poruchy_nalad-Postnatalni_deprese

Alex, jedno z prvních českých paterčat, které bylo hospitalizováno, je s tatínkem již zpět doma. 🙂


Milovická paterčata – dovolte mi uvést na pravou míru informace zveřejněné dnes v médiích. Jedno z paterčat – Alex je hospitalizován v nemocnici z důvodu bakteriálního zápalu plic a problémů s močovými cestami. V nemocnici ho doprovází tatínek, maminka je se zbylými dětmi doma… Přejme Alexovi brzké uzdravení a rodině hodně klidu!


Po několika letech, kdy Klub dvojčat přestal organizovat pravidelný relaxační víkend pro maminky dvojčat, jsme se k této tradicvi vrátili. „Maminy“ se uskutečnily 17.-19. ledna 2014 v chatě Kristýna v Deštném-Jedlové v Orlických horách.Přestože sněhu moc nebylo, všichni jsme si to náramně užili :-). Příště můžete jet s námi!

Pro všechny, kteří by se chtěli podílet na výzkumech o dvojčatech zveřejňujeme dva aktuální odkazy na soubory otázek: http://login.oursurvey.biz/9287 – pro rodiče dvojčat https://docs.google.com/forms/d/19WfIYC-DIyujp-yenzescY2M-lYUCqoUIEF7UpoMVEY/viewform?edit_requested=true – pro dvojčata od 15ti let

Za všechny odpovědi děkujeme!

Do nového roku 2014 Vám přeji vše dobré a splnění vašich nejtajnějších přání!


Paní Alena Zemanová (Vave) – www.dekyzlasky.cz – připravila pro rodinu prvních českých paterčat krásný vánoční dárek. Spolu s dobrovolnými švadlenkami ušily pro každé z dětí i staršího syna Tonyho patchworkové deky. Moc děkujeme!

http://vaverika.blogspot.cz/2013/12/vanoce-pro-patercata-fotogalerie.html

http://vaverika.blogspot.cz/2013/12/vanoce-pro-patercata-darky-byly-predany.html

 ______________________________________________________________________

Pro zájemce, kteří by chtěli paní Kiňové a jejím paterčatům pomoci přímo a ne jen zasláním peněžních prostředků na účet zveřejňujeme aktuální seznam potřeb pro paterčata:
  •  6x menší lustr papírový – (př. Ikea)
  • kojenecké vody
  • zeleninové, masozeleninové a ovocné přesnídávky od 4. měsíce
  • ovocné šťávy od 4. měsíce
  • dětské kaše od 4. měsíce
  • vlhčené ubrousky

Sbírku oblečení pro paterčata pořádí Rodinné centrum Milovice, na jejichž stránkách v levém sloupci naleznete aktuální potřeby. Všem dárcům jménem paní Kiňové a její rodiny děkujeme.


Rozhovor s tatínkem prvních českých paterčat, který vyšel dne 18.10.2013 v Deníku,  si můžete přečíst zde

___________________________________

Pomoc rodině trojčat z Kroměříže

V červnu se kromě paterčat narodila i Kroměřížská trojčata Vojtíšek, Magdalénka a Valentýnka. Díky firmě Ahold mají tato trojčata plenky na jeden měsíc zdarma. Více můžete číst zde. _____________________________________________________________________

Rozhovor s Klárou Vítkovou Rulíkovou o rodině s paterčaty v pořadu Před půlnocí na ČRo Radiožurnál 13.9.2013

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2966321

___________________________________

Paterčata už jsou doma!

Paní Saša Kiňová byla v sobotu 2. srpna, dva měsíce po porodu prvních českých paterčat propuštěna se všemi dětmi domů. Děti jsou kojeny, prospívají a mají již kolem tří kil. O 10 dnů později ji navštívila vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková. Tiskovou zprávu naleznete zde.

___________________________________

Paterčata už jsou na světě!

V neděli ráno krátce po sedmé hodině se v podolské porodnici narodila první česká paterčata. Mamince Saše a tatínkovi Tondovi najednou k jejich už pětiletému synkovi Tonymu přibyla holčička Terezka a synové Michael, Deniel, Alex a Martin. Děti i maminka jsou po porodu v pořádku, děti vážily od 1050 do 1340 g. Narozená paterčátka byla trichoriální (měla 3 placenty) a předčasný porod byl proveden z důvodu nedostatečné výživy jednoho z plodů. Respektujeme přání paní Saši, která si nepřála zveřejnit foto svých paterčat. Spontánní otěhotnění s paterčaty je tak výjimečné, že na světě se to stalo pouze 134 x!! Článek o paterčatech si můžete přečíst zde. Prohlášení firmy Medela, která zapůjčila mamince paterčat odsávačku, najdete zde.

___________________________________

První česká paterčata

Poprvé v České republice se narodí paterčata. Maminka, Saša Kiňová, která už má doma      pětiletého synka Antonia, počala samovolně paterčata.  Na světě v současné době žije kolem jednoho sta paterčat, pravděpodobnost početí paterčat je 1:55milionům! Prohlédněte si první reportáž o této mimořádné události zde.

Více se o rodině čekající paterčata můžete dozvědět v rubrice Média o dvojčatech.

Klára Vítková Rulíková pomáhá mamince paterčat v její složité sociální situaci, foto z 11.5.2013. 28. tt.

_________________________________________________________

ČT – Události – Peníze pro rodiny s vícerčaty

V Událostech dne 12. 5. 2013 uvedla ČT reportáž o finanční situaci rodin s vícerčaty. V reportáži mimo jiné zaznělo: „Organizace zastupující práva rodičů s dvojčaty a vícerčaty si stěžují na diskriminaci. Rodiny jsou podle nich znevýhodněné hlavně po finanční stránce, přestože mají vyšší výdaje, dostávají stejné peníze jako ostatní matky.“ Je dobře, že se po delší době opět podařilo tuto problematiku otevřít. Na reportáž se můžete podívat zde. ___________________________________________________________________________

ČT – Sama doma – Dvojčata ve škole

O své zkušenosti se podělila maminka dvojčat Zdeňka z Brna ve spolupráci s psycholožkou Evou Pavlíkovou. Na záznam se můžete podívat zde.

_________________________________________________________________________________________

Zachráněné dvojče v děloze matky…

Podolská porodnice zachránila dvojče v děloze matky, kterému bral výživu neživotaschopný plod. Poprvé tak užila metodu, kterou se destruují nádory. Operaci provedli odborníci v Centru fetální medicíny u jednovaječných dvojčat v šestnáctém týdnu těhotenství. Více se můžete dozvědět zde.

__________________________________________

Pološero – Bič na otce

19. 2. 2013, 21:50 – ČT 2

V Česku se doposud narodila nejvýše čtyřčata, statisticky se prý rodí jen jednou za 10 let. Přitom je prý žena biologicky připravena jen na jedno dítě. Co to udělá s partnerským vztahem, když se místo jednoho mrňouska narodí dva, tři nebo čtyři a celý byt zaplní křikem, plenami a hračkami? Proč vícerčata vyhánějí táty?Matky dvojčat, trojčat a čtyřčat se většinou obtížně srovnávají s náročným těhotenstvím a většina těchto dětí se rodí předčasně, s nevyvinutými orgány a vrozenými vadami. Většina partnerů si pak klade otázky, jestli vůbec bude v jejich silách více dětí zvládnout. Už jedno dítě v těch začátcích po porodu je pro každý partnerský vztah velkou zátěží, natož pak dvě, tři nebo čtyři, je už nad lidské síly a psychologové se shodují, že většina mužů to nezvládá a ze vztahu co nejdříve vycouvá.Rodiče, kteří čekají narození tří nebo více dětí mohou uvažovat i o redukci životaschopných plodů pouze na dva. Tento zákrok prý zvyšuje pravděpodobnost, že matka porodí jedno nebo dvě zdravé děti namísto možného potratu nebo předčasného porodu tří nebo více dětí. Jde ale samozřejmě i o psychologický problém. Zvažování rizik a výhod je u každého rodičovského páru jiné, nicméně pro všechny vždy nesmírně zodpovědné a těžké.

____________________________________________

Přejeme Vám krásné a poklidné vánoce a požehnaný nový rok 2013!

 

___________________________________________

Dne 16.11.2012 se konala 2.mezinárodní konference Život s dvojčaty

dr. Tárnoki, A. Hoštáková, K. Vítková Rulíková a účastníci konference

Konference se konala opět v Poslanecké sněmovně PČR pod záštitou Stálé komise pro rodinu a rovné příležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Na konferenci zazněl mimo jiné příspěvek dr. Ádama a Davida Tárnoki, kteří s politováním konstatovali, že v ČR nemáme registr dvojčat, Mgr. et Mgr. Lucie Rybová zmínila porušování práv dvojčat a jejich matek, MUDr. Petr Pudil vyzdvihl péči matek o dvojčata a Andrea Hoštáková seznámila účastníky s prvním Celoslovenkým srazem dvojčat a vícerčat zapsaným do Slovenské knihy rekordů. Mgr. Šárka Káňová a Mgr. Zuzana Staroštíková se pochlubily úspěchy Klubu dvojčat a vícerčat v Plzni (projekt Asistent do rodiny) a Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty. Mgr. Klára Vítková Rulíková představila historii i současné téma  Mezinárodního týdne vícečetných porodů. V sobotu 17.11.2012 na konferenci navázaly tématicky zaměřené workshopy  pro pedagogy, sociální pracovníky a vedoucí svépomocných skupin.Fotografie z konference si můžete prohlédnout zde a zde.

SbornikKonference1611_2012

________________________________________________

 

Mezinárodní týden vícečetných porodů (4. – 11.11.2012)

Posláním Mezinárodní rady organizací pro vícečetné porody (ICOMBO), která sdružuje členy z mnoha zemí, je zvyšovat povědomí veřejnosti o jedinečných potřebách vícečetných novorozenců, dětí a dospělých. ICOMBO využívá Mezinárodní týdny vícečetných porodů, aby přitáhla pozornost k jednotlivým bodům Deklarace práv a potřeb dvojčat a vícečat a k hledání řešení konkrétních problémů z nich vyplývajících a podněcuje k tomu účelu mezinárodní diskuze i akce na určitá témata. ICOMBO zvolila pro rok 2012 téma: „Umístění vícerčat ve škole a hledání řešení co je pro vícerčata nejlepší – separovat, nebo ne?“. Při této příležitosti vydala dva dopisy – pro rodiče a pro učitele. ___________________________________________________________________________________________

Týden s dvojčaty v Sama doma

Česká televize v pořadu Sama doma věnovala týden od 8.10. 2012 problematice dvojčat a vícerčat. Více se dozvíte a na jednotlivé příspěvky k této problematice se můžete podívat na http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/.


Jednovaječné dvojče má olympijské zlato!!

David Svoboda z pražské Dukly, náš nový olympijský vítěz, jehož bratr-dvojče Tomáš se úspěšně věnuje triatlonu, dokázal v sobotu 11.8.2012 vybojovat historicky první zlatou olympijskou mejdali v moderním pětiboji pro Českou republiku. Do závodu vstoupil jako vítěz a jako vítěz také skončil! Gratulujeme!!