Stránky pro dvojčata a všechny, kteří se o ně zajímají

V novém roce hlavně zdraví!!!

PF2021 Dvojčata


Děkujeme za sponzorský dar – party stan od firmy Expodum.cz!!

Klub dvojčat a vícerčat o.p.s. se každoročně účastní, pořádá nebo spolupořádá charitativní akce pro vícerčata, pro vícerčata s hendikepem, pro rodiny s vícerčaty v krizi, dětské dny nebo setkání dvojčat a vícerčat. Tyto akce se pravidelně konají nejen v Praze, ale také v Brně, v Pelhřimově a v Deštné-Jedlové v Orlických horách, jednorázové akce i jinde po republice.  Na některé z těchto akcí potřebujeme party stan, ve kterém pořádáme pro děti výtvarné dílničky, vědomostní soutěže, nebo nabízíme naše odborné brožury, informační materiály a poskytujeme poradenství. Až dosud jsme si stan museli půjčovat (některé společnosti nám, jako neziskové organizaci, sice poskytovaly slevu, ale přeci jen to byl nemalý výdaj).
Díky sponzorskému daru firmy Expodum.cz budeme moci již na první letošní akci v červnu, Dnu dětí v pražském ÚPMD, využít už vlastní stan a ušetřené finanční prostředky použít na pomůcky a další potřeby pro děti.

expodom 1

PF 2020

DĚKUJEME ZA POMOC MAMINCE V NOUZI!
Pro maminku dvojčátek (z nichž jedno má zdravotní postižení) se nám díky Vaší pomoci podařilo vybavit byt a zajistit potřebné věci do kuchyně a koupelny, včetně dalších potřeb do domácnosti.
V současné době přispíváme holčičkám měsíčně na obědy a družinu.

Za každý příspěvek na 
sbírkový účet pro vícerčata v krizi 215252811/0600 budeme vděčni. 
 

Na Klub dvojčat a vícerčat o.p.s. se obrátil student AVU, Vojtěch Baštýř, s nabídkou účasti v malířském projektu studenta – portrétování jednovaječných dvojčat bez rozdílu věku na sérii obrazů. Spolupráce je honorována.
V případě zájmu kontaktujte přímo Vojtu na vojtechbastyr@seznam.cz, tel. 739403228.
Děkujeme!Muzeum rekordů se 8. 6. 2019 těší na dvojčata!

V rámci festivalu Pelhřimov – město rekordů proběhne pokus o dost kuriozní výkon: nejrychlejší karikaturista světa Lubomír Vaněk se pokusí současným malováním obouruč namalovat co nejvíce dvojčat! Jste-li tedy dvojče, neváhejte a přijeďte 8. června do Pelhřimovana na Masarykovo náměstí (samozřejmě s bráchou nebo ségrou) – a nejste-li dvojče, přijeďte se mrknout taky. Budeme mít otevřeno až do 19 hodin, festivalový program najdete na www.dobryden.cz

Sraz a malování dvojčat pořádá agentura Dobrý den ve spolupráci s Klubem dvojčat a vícerčat, o.p.s.
Program festivalu rekordů začíná v 9.00.

Vlastní rekord s malováním obouruč plánujeme na cca 14. hodinu – moderátoři včas vyhlásí jeho zahájení na pódiu.

Bližší info o programu získáte na https://www.dobryden.cz/udalosti/festival-pelhrimov-mesto-rekordu/  

Těšíme se na vás!!!

 


Dovoluji si zveřejnit prosbu studentky Lucie Zapletalové:
Dobrý den,
píšu bakalářskou práci na téma partnerské spokojenosti. Sháním maminky, které mají dvojčata ve věku od 1 do 3 let. Pokud jste to právě Vy a zajímá Vás tato tematika, tak bych byla moc ráda, kdybyste si našla pár minut na vyplnění přiloženého dotazníku. Děkuji!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeWap0qFZqKVx_uxHmyctBS57SZVW6qMUUnOWPHdvukYXsWow/viewform?fbclid=IwAR06SsXXBX9Ia3DF3fEo55gnFMsVEDF5ofiT0bNMRCObEBMh1GaumNe2Td8


 

Tisková zpráva k mezinárodnímu týdnu vícečetných porodů

Nebojme se budoucnosti vědeckého zkoumání dvojčat – nový průzkum ukazuje, že dvojčata a jejich rodiny jsou ochotny ve výzkumech hrát zásadní roli!
Začátkem Mezinárodního týdne vícečetných porodů (5. -12. 11.2018) zveřejnila ICOMBO (Mezinárodní rada organizací pro vícečetné porody) výsledky průlomové studie o ochotě dvojčat a jejich rodin účastnit se výzkumů. Do průzkumu se zapojilo 2 643 dvojčat a jejich rodin ze 38 států včetně České republiky.

Každé dva roky se koná MEZINÁRODNÍ TÝDEN VÍCEČETNÝCH PORODŮ, jehož téma vyhlašuje ICOMBO (Mezinárodní rada pro vícečetné porody).
Pro letošní rok je tématem „Výzkum – vícečetné výhody pro každého„.

V rámci letošního Mezinárodního týdne vícečetných porodů zveřejnila ICOMBO dotazník pro dvojčata a vícerčata a jejich rodiče. Dotazník je zaměřen na zjištění priorit, které mají vícerčata/rodiče v oblasti výzkumů tak, aby měly prováděné výzkumy pro ně i praktické využití.
Prosíme Vás proto o vyplnění tohoto dotazníku. Dotazník je pouze v angličtině.
Předem děkujeme.

https://twins.org.au/limesurvey/index.php/388445?newtest=Y


Čtyřčata Anežka, Monika, Klára a Ondřej se narodila 11.6.2018.
Pokud chcete rodině pomoci, uveďte u Vašeho příspěvku na sbírkové konto č. 215252811/0600
variabilní symbol č. 4, případně do poznámky uveďte „čtyřčata“.
Za jakoukoliv částku jménem rodiny DĚKUJEME!!

 

V porodnici Fakultní nemocnice v Motole se 11. června narodila čtyřčata – tři dívky a chlapec. Jsou to dvaadvacátá čtyřčata narozená v zemi od roku 1950, poslední se narodila před patnácti lety.

Přestože rodina není ve finanční tísni, teď ji čekají velké výdaje. Bude muset koupit auto, do kterého se vejde pět dětí, a bude potřebovat peníze na nákup jídla, hygienických potřeb pro děti a plen.
Nejvíce by rodina ocenila někoho „k ruce“, protože starat se o pět malých dětí ( čtyřčátka mají ještě dvouletého brášku Vojtíška) jedna maminka sama prostě nezvládne.
Protože Klubu dvojčat a vícerčat v tomto roce nebyla přidělena dotace z MPSV, bude z peněz veřejné sbírky, které budou určeny pro čtyřčata hradit právě tuto pomocnici, která nebude zaměstnána na celý úvazek, ale do rodiny bude docházet podle jejích potřeb, placena bude za odpracované hodiny.


IMG_20180601_104127
Dne 1. 6. 2018 dopoledne proběhlo první setkaní rodin nejen s dvojčaty,
kterým pomohli v Centru fetální medicíny v Podolí.
Akce byla organizována Ústavem péče o matku a dítě  a Klubem dvojčat a vícerčat.
Sešlo se přes 80 dětí, z toho16 rodin s dvojčaty a tři rodiny s trojčaty. Počasí nám přálo – pršet začalo hned po skončení akce , nálada byla úžasná! Děkujeme lékařům z ÚPMD, díky kterým děti, které se na akci sešly, mohou žít!!
Děkujeme všem dobrovolníkům, bez kterých by se akce konat nemohla!

Nejvyšší soud v březnu 2018 ODMÍTL dovolání Alexandry Kiňové (zastoupené dr. Samkovou) ve věci vydání výtěžku veřejné sbírky, kterou pro ni uspořádal Klub dvojčat a vícerčat. Finanční prostředky ve výši přes 616 000 Kč má paní Kiňová na účtu již více než rok, dávky hmotné nouze, které jí byly díky tomuto příjmu na 3 měsíce odebrány, opět pobírá…
Opravdu může někdo věřit tomu, že Klára Vítková Rulíková „se chtěla rodině paní Kiňové pomstít“ tím, že ve věci veřejné sbírky postupovala podle zákona…?!?


 

 


PF 2018_1

 

 


Druhé vítězství ve věci žaloby A. Kiňové (zastoupené K. Samkovou) na vydání výtěžku sbírky, který už má na svém účtu.

Tak snad už je to konečně uzavřeno a my můžeme mít klid.

 

 

 

 


Píší o dvojčatech

Máte-li zájem přečíst či podívat se na to, co média publikovala o dvojčatech, račte vstoupit…

Média o dvojčatech

Výzkumy

Výzkumem dvojčat se zabývala a dosud zabývá ve světě řada vědců. Přečtěte si něco o tom…

Informace o výzkumech

Poradna

Máte doma dvojčata či vícerčata a nevíte si s nimi rady? Na vaše otázky rádi odpovíme…

Vstupte do poradny