Stránky pro dvojčata a všechny, kteří se o ně zajímají

 Aktuality

PF 2018_1

 

 

 

 

 

 

HLEDÁME TROJČATA!
Do televizní reklamy hledáme trojčata. 3 kluky, 3 holky, nebo Mix (kluci, holky) nebo Dvojčata, která mají sourozence, který je jim blízký věkově. Věk: 17 – 20 let, běloši. Natáčení mezi 22.6. – 28.6.2017
Finance: 10.000 na den na osobu Práva na použití 80.000 na osobu.
Fotografie trojčat, případně dvojčat se sourozenci posílejte na stopcasting@stopcasting.com.
Prosím, popište pečlivě, kdo je na fotkách a nezapomeňte poslat i telefonní kontakt.
CASTING: úterý 16.5. nebo středa 17.5. vždy mezi 10-15:00
(vyberte si čas i den který se vám hodí, všichni 3 musí dorazit společně) ve STOPCASTINGU, Peckova 5 – Karlín.
Těšíme se na Vás!
 

DVOJČATA S MALLORY, MALLORY S DVOJČATY

Plakat_Mallory

Srdečně Vás zveme na promítání dokumentárního filmu oceněného na MFF 2015
následnou besedu s Mallory
v pátek 21. dubna 2017 od 19 hodin
v nekuřácké café-restauraci ASTON, Preslova 13, Praha 5

Rodiče dvojčat i sama dvojčata jsou vítáni.
Vstupné dobrovolné jako příspěvek pro Mallory.


 Dnes (12.4.2017) po jedenácté hodině se podařilo téměř neuvěřitelné – pozměňovací návrh ministra Chvojky prošel poslaneckou sněmovnou!!! Od ledna 2018 budou mít rodicě vícerčat možnost čerpat nikoliv „jen“ 220 000,- jako rodiny d dítětem narozeným samostatně, ale 330 000,-!!!
Gratuluji, pane ministře Chvojko !!! Děkujieme!!
Děkuji i všem maminkám, které přišly hlasování podpořit!!!!


Pro osamělého tatínka se šesti dětmi z Chrudimska (nejmladší 4letá dvojčata chlapec a děvče, dcera 20, synové 13, 10 a 8 let) pořádáme sbírku oblečení a potřeb pro děti. Dvojčátka mají velikost 100-120, botičky 26-28, případně budou rádi i za nějaké hračky pro děti tohoto a staršího věku, hygienické potřeby nebo trvanlivé potraviny.
Děkujeme za jakoukoliv pomoc!

Adresa:
Jaroslav Čepěl
Bílý Kámen 114
Podhořany u Ronova
538 42 Ronov nad Doubravou


Milé maminky dvojčat a vícerčat!

Vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy… pan ministr Chvojka tak, jak slíbil, předložil pozměňovací návrh na zvýšení rodičovského příspěvku pro rodiny s vícerčaty. Tento pozměňovací návrh se bude projednávat ve 2.čtení zákona o státní socialní podpoře v Poslanecké sněmovně v březnu 2017. Pokud byste chtěli přijetí zákona podpořit, můžete napsat jednotlivým poslancům důvody, proč je navýšení rodičovského příspěvku pro dvojčata a vícerčata vhodné. Emailove adresy poslancu najdete zde: http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=192
Za každou podporu budeme vděčni!


plakátek

Srdečně Vás zveme v neděli 26. června 2016 od 13 hodin do Hotelu Sladovna v Černé Hoře (asi 25 km od Brna) na dobročinné odpoledne plné zábavy pro celou rodinu. Výtěžek akce je určen na pomoc při péči o hendikepovaná trojčata Vojtu, Davídka a Oldu Koláčkovi.


Tisková zpráva Klubu dvojčat a vícerčat o.p.s.

k ukončení veřejné sbírky konané na podporu rodiny s paterčaty

Klub dvojčat a vícerčat o.p.s. v květnu roku 2013 (tehdy organizace fungovala pod názvem Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat, o.s.), měsíc před narozením paterčat, zřídil a vyhlásil veřejnou sbírku, jejímž účelem byla „…pomoc rodině paní Alexandry Kiňové, které se narodila první paterčata v České republice, především na zajištění podmínek pro poskytování plnohodnotné péče, nezbytného vybavení, ubytovacího zařízení a všestranné komplexní pomoci v počátečním období…“. Tuto sbírku aktivně propagoval a spravoval, průběžné, závěrečné i konečné vyúčtování dle zákona o veřejných sbírkách podával Magistrátu hl. města Prahy, který sbírku povolil.

Na žádost právní zástupkyně rodiny Alexandry Kiňové, JUDr. K. Samkové, byla sbírka k 17. 4. 2015 ukončena. Přes roční snahu převézt čistý výtěžek veřejné sbírky na rodinu paní Alexandry Kiňové, se nepodařilo nalézt shodu s její právní zástupkyní na znění darovací smlouvy. Konečné vyúčtování veřejné sbírky bylo dle zákona odevzdáno magistrátu hl. města Prahy k 31. 12. 2015. Na základě rozhodnutí Magistrátu hl. města Prahy, které nabylo právní moci dne 12. 4. 2016, byl čistý výtěžek ukončené veřejné sbírky ve výši 616 440,31 Kč převeden do rozpočtu Hlavního města Prahy, ze kterého budou následně převedeny na účet paní Alexandry Kiňové.


KDaV o.p.s.  a  RHB MUDr. Jarmila Haubnerová

pořádají

dne 27. 5. 2016  v době 17-19 hod.

v prostorách nového Oddělení dětské rehabilitace, Poliklinika Barrandov
(Krškova 807/21, Praha 5)

Přednášku

Bude nás víc – čekáme dvojčata

Témata: Těhotenství, porod, kojení, péče o dvojčata

přednáší Mgr.Klára Vítková Rulíková, laktační a rodinná poradkyně        

cena 200,– Kč (doprovod zdarma), pro účastníky je připraven malý dárek

Počet míst je omezen – přihlášky na tel. 251 086 303 nebo 603 811 154


Ve středu 30. 3. 2016 uvedl divadelní spolek Kašpar charitativní představení Richard III. u příležitosti 50. narozenin představitele titulní role Jana Potměšila. Klub dvojčat a vícerčat o.p.s. podpořil tuto akci účastí 25 rodičů a dospělých dvojčat. S Janem Potměšilem pojí Klub dvojčat a vícerčat o.p.s. dlouhodobá spolupráce – v roce 2000, kdy mělo představení Richard III. v režii Jakuba Špalka premiéru, Jan Potměšil slavnostně otvíral první poradnu Klubu dvojčat na Barrandově. Při té příležitosti přečetl úryvky z povídky „Vezmeme si Háčko“ od významného českého spisovatele, překladatele a anglisty Radoslava Nenadála.

Otvírání poradny

Ačkoliv od derniéry tohoto představení uplynulo už pět let, Jan Potměšil i ostatní „Kašpaři“ podali vynikající výkony a potěšili své věrné publikum.
Honzo, všecko nejlepší!!!!

12400535_971001379601928_2255602961379172481_n


Podpořte naši veřejnou sbírku na pomoc rodinám s vícerčaty v krizi.

Klub dvojčat a vícerčat, zřídil transparentní účet u GE Bank s číslem 215252811/0600.

Stav transparentního účtu můžete sledovat zde.

Za veškeré příspěvky děkujeme.

________________________________________________________________________________________

Od září 2014 vysílala Česká televize dokumentární seriál s názvem Paterčata, který mapuje rok života prvních českých paterčat.
Na stránkách ČT jsou ke stažení rozhovory s rodiči dětí, ale také s tvůrci pořadu, videoarchiv, fotogalerie.

_________________________________________________________________________________________

Dvojčata - Milovice.web

Klub dvojčat a vícečat o.p.s., Para Mirakulum a Rodinné centrum Milovice uspořádali poslední prázdninovou sobotu první Setkání dvojčat a vícerčat s pokusem o zápis do české knihy rekordů. Dvojčata a vícerčata bez rozdílu věku zde zažila den plný dobrodružství a pohody, ale rodiny s vícerčaty zde také sdílely své radosti a strasti dvojčecího života.

Nejmladšími dvojčaty byly Alexandra a Timea Kristina z Vimperka, kterým bylo pět měsíců, nejstaršími dvojčaty (37 let) byl Vladimír a Vladimíra.

Nejvzdálenější dvojčata (dokonce dvoje v jedné rodině!!) Adam a Adéla (ročník 2008) a Martina a Matyáš (ročník 2011) přijela ze vzdálenosti 237 km ze Zbýšova u Brna.

Na setkání v parku Mirakulum se sešlo 152 párů dvojčat a vícerčat. Z toho byly 4 páry trojčat a ve 14 hodin dorazila i Milovická paterčata. Na sčítání pod dohledem komisaře z agentury Dobrý den nakonec dorazilo 127 dvojčat, čímž byl dosažen rekord v počtu dvojčat soustředěných na jednom místě. Věříme, že se akce bude za rok opakovat a letošní rekord se podaří překonat!!

 _________________________________________________________________________________________

První česká paterčata po roce opět v médiích!

V pátek 30.5.2014 byla rodina s paterčaty hosty Snídaně s Novou. Záznam prvního vstupu a fotografie si můžete prohlédnout zde.

V pondělí 2. 6. 2014 od 12:30 byl pořad ČT1 Sama doma věnován vícerčatům – rodina s paterčaty (záznam lze shlédnout zde a zde), maminku s 2x dvojčaty narozenými do dvou let od sebe můžete vidět zde.

2.6.2014, v den prvních narozenin paterčat byla tomuto tématu věnována reportáž i ve Studiu 6.


Dne 14. 6. 2014 se konal již 10. Celorepublikový sraz dvojčat a vícerčat ve westernovém městečku v  Boskovicích.

  Letošního srazu se zúčastnila také první česká paterčata, která oslavila 2. června první narozeniny.


Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat na přání právní zástupkyně rodiny paterčat ukončila veřejnou sbírku na pomoc mamince prvních paterčat paterčat k 17.4.2015. Čistý výtěžek sbírky bude převeden na rodinu. O výši a způsobu převodu budeme informovat.
Za veškeré příspěvky děkujeme.
The Czech-Moravian Association of twins and multiples had to (according to the wish of he lawyer family with quintuplets) terminate the transparent account to the date 17th April 2015. The money from the transparent account will be sent to the account of family. We will inform about the amount and the way of transfer.
Thanks for all the contributions.

Z transparentního účtu bylo dosud uhrazeno:

– nájemné za měsíc červenec a srpen pro rodinu Kiňových (23.7. a 23.8. ve výši 2x -13 909,- Kč)
– parní sterilizátor (ve výši 1 906,-Kč)
– antikolikové kojenecké lahvičky (5ks, celkem 1074,-Kč)
– doprava paterčat na neurologii do Pražské nemocnice a zpět (3 146,- Kč)
– mléčná kojenecká výživa Hami (20 x 2 500g, celkem 3 800,-Kč)


Prosím rodiče vícerčat o vyplnění dotazníku, který je součástí mezinárodního výzkumu poporodní deprese organizovaného organizací ICOMBO:

https://www.surveymonkey.com/s/ICOMBO_Vyzkum_poporodni_poruchy_nalad-Postnatalni_deprese


Alex, jedno z prvních českých paterčat, které bylo hospitalizováno, je s tatínkem již zpět doma. 🙂


Milovická paterčata – dovolte mi uvést na pravou míru informace zveřejněné dnes v médiích.
Jedno z paterčat – Alex je hospitalizován v nemocnici z důvodu bakteriálního zápalu plic a problémů s močovými cestami. V nemocnici ho doprovází tatínek, maminka je se zbylými dětmi doma…
Přejme Alexovi brzké uzdravení a rodině hodně klidu!


Po několika letech, kdy Klub dvojčat přestal organizovat pravidelný relaxační víkend pro maminky dvojčat, jsme se k této tradicvi vrátili. „Maminy“ se uskutečnily 17.-19. ledna 2014 v chatě Kristýna v Deštném-Jedlové v Orlických horách.  Přestože sněhu moc nebylo, všichni jsme si to náramně užili :-). Příště můžete jet s námi!

Pro všechny, kteří by se chtěli podílet na výzkumech o dvojčatech zveřejňujeme dva aktuální odkazy na soubory otázek:

http://login.oursurvey.biz/9287 – pro rodiče dvojčat

https://docs.google.com/forms/d/19WfIYC-DIyujp-yenzescY2M-lYUCqoUIEF7UpoMVEY/viewform?edit_requested=true – pro dvojčata od 15ti let

Za všechny odpovědi děkujeme!

Do nového roku 2014 Vám přeji vše dobré a splnění vašich nejtajnějších přání!


Paní Alena Zemanová (Vave) – www.dekyzlasky.cz – připravila pro rodinu prvních českých paterčat krásný vánoční dárek. Spolu s dobrovolnými švadlenkami ušily pro každé z dětí i staršího syna Tonyho patchworkové deky. Moc děkujeme!

  http://vaverika.blogspot.cz/2013/12/vanoce-pro-patercata-fotogalerie.html

http://vaverika.blogspot.cz/2013/12/vanoce-pro-patercata-darky-byly-predany.htmlRozhovor s tatínkem prvních českých paterčat, který vyšel dne 18.10.2013 v Deníku,  si můžete přečíst zde

____________________________________________________________

Pomoc rodině trojčat z Kroměříže

V červnu se kromě paterčat narodila i Kroměřížská trojčata Vojtíšek, Magdalénka a Valentýnka. Díky firmě Ahold mají tato trojčata plenky na jeden měsíc zdarma. Více můžete číst zde.

________________________________________________________________________________________________________

Rozhovor s Klárou Vítkovou Rulíkovou o rodině s paterčaty v pořadu Před půlnocí na ČRo Radiožurnál 13.9.2013

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2966321

________________________________________________________________________________________________________

Paterčata už jsou doma!

Paní Saša Kiňová byla v sobotu 2. srpna, dva měsíce po porodu prvních českých paterčat propuštěna se všemi dětmi domů.
Děti jsou kojeny, prospívají a mají již kolem tří kil.
O 10 dnů později ji navštívila vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková. Tiskovou zprávu naleznete zde.


Paterčata už jsou na světě!

V neděli ráno krátce po sedmé hodině se v podolské porodnici narodila první česká paterčata. Mamince Saše a tatínkovi Tondovi najednou k jejich už pětiletému synkovi Tonymu přibyla holčička Terezka a synové Michael, Deniel, Alex a Martin. Děti i maminka jsou po porodu v pořádku, děti vážily od 1050 do 1340 g.

Narozená paterčátka byla trichoriální (měla 3 placenty) a předčasný porod byl proveden z důvodu nedostatečné výživy jednoho z plodů. Respektujeme přání paní Saši, která si nepřála zveřejnit foto svých paterčat.

Spontánní otěhotnění s paterčaty je tak výjimečné, že na světě se to stalo pouze 134 x!! Článek o paterčatech si můžete přečíst zde.

Prohlášení firmy Medela, která zapůjčila mamince paterčat odsávačku, najdete zde.


První česká paterčata

Poprvé v České republice se narodí paterčata. Maminka, Saša Kiňová, která už má doma      pětiletého synka Antonia, počala samovolně paterčata.  Na světě v současné době žije kolem jednoho sta paterčat, pravděpodobnost početí paterčat je 1:55milionům! Prohlédněte si první reportáž o této mimořádné události zde.

Více se o rodině čekající paterčata můžete dozvědět v rubrice Média o dvojčatech.

Klára Vítková Rulíková pomáhá mamince paterčat v její složité sociální situaci, foto z 11.5.2013. 28. tt.

_____________________________________________________________________________________________________

ČT – Události – Peníze pro rodiny s vícerčaty

V Událostech dne 12. 5. 2013 uvedla ČT reportáž o finanční situaci rodin s vícerčaty.
V reportáži mimo jiné zaznělo: „Organizace zastupující práva rodičů s dvojčaty a vícerčaty si stěžují na diskriminaci. Rodiny jsou podle nich znevýhodněné hlavně po finanční stránce, přestože mají vyšší výdaje, dostávají stejné peníze jako ostatní matky.“
Je dobře, že se po delší době opět podařilo tuto problematiku otevřít. Na reportáž se můžete podívat zde.

 ______________________________________________________

ČT – Sama doma – Dvojčata ve škole

O své zkušenosti se podělila maminka dvojčat Zdeňka z Brna ve spolupráci s psycholožkou Evou Pavlíkovou.
Na záznam se můžete podívat zde.

_________________________________________________________________________________________

Zachráněné dvojče v děloze matky…

Podolská porodnice zachránila dvojče v děloze matky, kterému bral výživu neživotaschopný plod. Poprvé tak užila metodu, kterou se destruují nádory. Operaci provedli odborníci v Centru fetální medicíny u jednovaječných dvojčat v šestnáctém týdnu těhotenství. Více se můžete dozvědět zde.

________________________________________________________

Pološero – Bič na otce

19. 2. 2013, 21:50 – ČT 2

V Česku se doposud narodila nejvýše čtyřčata, statisticky se prý rodí jen jednou za 10 let. Přitom je prý žena biologicky připravena jen na jedno dítě. Co to udělá s partnerským vztahem, když se místo jednoho mrňouska narodí dva, tři nebo čtyři a celý byt zaplní křikem, plenami a hračkami? Proč vícerčata vyhánějí táty?Matky dvojčat, trojčat a čtyřčat se většinou obtížně srovnávají s náročným těhotenstvím a většina těchto dětí se rodí předčasně, s nevyvinutými orgány a vrozenými vadami. Většina partnerů si pak klade otázky, jestli vůbec bude v jejich silách více dětí zvládnout. Už jedno dítě v těch začátcích po porodu je pro každý partnerský vztah velkou zátěží, natož pak dvě, tři nebo čtyři, je už nad lidské síly a psychologové se shodují, že většina mužů to nezvládá a ze vztahu co nejdříve vycouvá.Rodiče, kteří čekají narození tří nebo více dětí mohou uvažovat i o redukci životaschopných plodů pouze na dva. Tento zákrok prý zvyšuje pravděpodobnost, že matka porodí jedno nebo dvě zdravé děti namísto možného potratu nebo předčasného porodu tří nebo více dětí. Jde ale samozřejmě i o psychologický problém. Zvažování rizik a výhod je u každého rodičovského páru jiné, nicméně pro všechny vždy nesmírně zodpovědné a těžké.

_________________________________________________________

Přejeme Vám krásné a poklidné vánoce

a požehnaný nový rok 2013!


_________________________________________________

Dne 16.11.2012 se konala 2.mezinárodní konference „Život s dvojčaty“

Dr. Tárnoki, A. Hoštáková, K.Vítková Rulíková a účastníci konference

Konference se konala opět v Poslanecké sněmovně PČR pod záštitou Stálé komise pro rodinu a rovné příležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Na konferenci zazněl mimo jiné příspěvek dr. Ádama a Davida Tárnoki, kteří s politováním konstatovali, že v ČR nemáme registr dvojčat, Mgr. et Mgr. Lucie Rybová zmínila porušování práv dvojčat a jejich matek, MUDr. Petr Pudil vyzdvihl péči matek o dvojčata a Andrea Hoštáková seznámila účastníky s prvním Celoslovenkým srazem dvojčat a vícerčat zapsaným do Guinessovy knihy rekordů. Mgr. Šárka Káňová a Mgr. Zuzana Staroštíková se pochlubily úspěchy Klubu dvojčat a vícerčat v Plzni (projekt Asistent do rodiny) a Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty. Mgr. Klára Vítková Rulíková představila historii i současné téma  Mezinárodního týdne vícečetných porodů.

V sobotu 17.11.2012 na konferenci navázaly tématicky zaměřené workshopy  pro pedagogy, sociální pracovníky a vedoucí svépomocných skupin.Fotografie z konference si můžete prohlédnout zde a zde.

___________________________________________________________________________________

Mezinárodní týden vícečetných porodů (4. – 11.11.2012)

Posláním Mezinárodní rady organizací pro vícečetné porody (ICOMBO), která sdružuje členy z mnoha zemí, je zvyšovat povědomí veřejnosti o jedinečných potřebách vícečetných novorozenců, dětí a dospělých. ICOMBO využívá Mezinárodní týdny vícečetných porodů, aby přitáhla pozornost k jednotlivým bodům Deklarace práv a potřeb dvojčat a vícečat a k hledání řešení konkrétních problémů z nich vyplývajících a podněcuje k tomu účelu mezinárodní diskuze i akce na určitá témata. ICOMBO zvolila pro rok 2012 téma: „Umístění vícerčat ve škole a hledání řešení co je pro vícerčata nejlepší – separovat, nebo ne?“. Při této příležitosti vydala dva dopisy – pro rodiče a pro učitele.

_________________________________________________________________________________________________________________

Týden s dvojčaty v Sama doma

Česká televize v pořadu Sama doma věnovala týden od 8.10. 2012 problematice dvojčat a vícerčat. Více se dozvíte a na jednotlivé příspěvky k této problematice se můžete podívat na http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/.


Jednovaječné dvojče má olympijské zlato!!

David Svoboda probíhá cílovou pásku a získává zlato v moderním pětiboji

David Svoboda z pražské Dukly, náš nový olympijský vítěz, jehož bratr-dvojče Tomáš se úspěšně věnuje triatlonu, dokázal v sobotu 11.8.2012 vybojovat historicky první zlatou olympijskou mejdali v moderním pětiboji pro Českou republiku. Do závodu vstoupil jako vítěz a jako vítěz také skončil!
Gratulujeme!!


Píší o dvojčatech

Máte-li zájem přečíst či podívat se na to, co média publikovala o dvojčatech, račte vstoupit…

Média o dvojčatech

Výzkumy

Výzkumem dvojčat se zabývala a dosud zabývá ve světě řada vědců. Přečtěte si něco o tom…

Informace o výzkumech

Poradna

Máte doma dvojčata či vícerčata a nevíte si s nimi rady? Na vaše otázky rádi odpovíme…

Vstupte do poradny